Miko10

Miko 10

Geniş kullanım alanı ve yüksek hassasiyetli ölçümü ±0.2%

MIKO-10 küçük boyutlu bilek mikroohmmetresi, 1 μΩ ÷ 0.1 Ω aralığında doğru akıma elektriksel direnç hızlı ölçüm için tasarlanmıştır.

  • MIKO-10 aşağıdaki tesislerde ölçüm yapılmasını sağlar:
  • Yüksek gerilim ve otomatik devre kesiciler;
  • Ayırma şalteri, kontaktörler ve röleler, konektörler veya devre kesici şalterleri;
  • İletken akım kabloları ve toplayıcı çubukların cıvatalı, kaynak ve sert lehimli bağlantıları;
  • Demiryolu bağlantısı ve demiryolu vagon tekerleği;
  • Elektrik motorları, jeneratörler, kompansatörler ve diğer tesisler.

MIKO-10 bir takım işlevsel ve teknik özelliklerinin sayesinde piyasadaki benzer cihazlarının öndedir.

Cihazı sabitlemenin 3 yöntemi

MIKO-10, kola yerleştirilebilen ve lastik kemerleri ile sabitelenebilir ergonomik bir kutunun içine yerleştiril- miş olup ölçüm işlemini kolaylaştırmak için her iki eli serbest bırakır.

Ek olarak cihaz, koldan kolayca çıkarılabilir ve kemer veya boyuna sabitlenebilir ayrıca herhangi bir düz yüzeye kurulabilir.

3 mod direnç ölçümü

Cihaz farklı ölçüm modlarına sahiptir:

AUTO: 1 veya 10 A akımındaki akım trafosu olmayan yüksek gerilim devre kesicileri ve herhangi sökülebilir veya sökülemez bağlantılarının geçiş direncini ölçmek için tasarlanmıştır. Ölçüm, ölçüm devresinin kapanması ile otomatik olarak başlar;

TEK TUŞ: 1 veya 10 A akımındaki akım trafosu olmayan yüksek gerilim devre kesicileri ve herhangi sökülebilir veya sabit bağlantılarının kontak direncini ölçmek için tasarlanmıştır. Ölçüm, Kullanıcının komutu ile başlar;

DAHİLİ AT: 10 A akımındaki akım trafosu olan yüksek gerilim devre kesicilerinin kontak direncini ölçmek için tasarlanmıştır. Ölçüm, Kullanıcının komutu ile başlar.

Akım gücü 10 A’ya kadar

MIKO-10, elektrik şebekelerinde, elektrik santrallerinde veya trafo merkezlerinde, elektrikli taşıtlarının çekiş istasyonlarında, ayrıca 10 A akım ölçümleri olan endüstriyel tesislerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Benzer cihazlarda ölçüm akım gücü 2 A’yı geçmez dolasıyla MIKO-10, 10 A’ya kadar akım ve 0.5 kg ağırlığı ile bu sınıf mikroohmmetreler arasında ön pozisyonlara çıkmaktadır.

Bağımsız güvenilirlik batarya, taşınabilirlik, güvenilirlik